Apple iOS’ta SSL’i Tercih Etti

   Apple, mobil işletim sisteminde önemli bir değişikliğe gitti. Artık SSL sistemi iOS’ta kullanılacak.

   Apple iOS’ta SSL’i Tercih Etti

   iOS 10 ile birlikte önemli bir güncelleme yapan Apple, önemli bir değişikliğe daha gitti. Yapılan resmî açıklamalarda iOS 10 ile birlikte SSL’ye geçiş yapıldığı belirtildi. Böylece iOS 10 güncelleme güvenlik açısından da önceki tüm işletim sistemlerine göre çok daha iyi bir hale getirildi.

   iOS 10 tanıtımlarında Apple tarafından bugüne kadar geliştirilen en iyi işletim sistemi tanımlamaları kullanılırken, iOS 10 için yapılan özellikler günden güne gün yüzüne çıkıyor ve bu ifadelerin de büyük bir doğruluğa sahip olduğu görülebiliyor.

   Arka planda pek çok yenilik var!

   iOS 10 tanıtımında pek çok özellikten bahsedilse de bunlar en önemli özellikler arasından seçildi. Fakat arka planda çalışan ve büyük yenilikler getiren pek çok özellik de anlatılmadı. Bu bakımdan iOS 10’un kullanılmaya başlanması ile birlikte çok daha fazla detaya da ulaşmak mümkün oldu.  Fakat kuşkusuz en önemli hamle SSL ile birlikte geldi. iOS 10 için SSL güvenlik sistemine geçiş yapan Apple, kullanıcıların daha güvenli bir şekilde tarayıcı üzerinden işlem yapmasını sağladı.  Uzun zamandan beri beklenen bu özellik ancak iOS 10 ile birlikte gelirken, bugüne kadar bu güvenlik zafiyetinden yararlanılarak herhangi bir olumsuz işlemin yapılmamış olması da Apple için büyük bir şans olarak değerlendirildi.  Bu bakımdan güncelleme ile birlikte büyük bir risk de ortadan kaldırılmış oldu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.