Apple İkinci Nesil Face ID İçin Kolları Sıvamış Durumda

   İddialara göre Apple, ikinci nesil Face ID için yeniden tasarlanmış bir kamera sistemi ile karşımıza çıkacak.

   Apple İkinci Nesil Face ID İçin Kolları Sıvamış Durumda

   Geliştirdiği ürünleri ile birlikte dev başarılara imza atan Apple, kullanmakta olduğu teknolojileri geliştirmeyi sürdürüyor. iPhone X modeli ile birlikte gelen Face ID, şimdilerde yeni nesil versiyonu ile gündemde.

   Tıpkı Touch ID gibi yeni bir versiyon hazırlamayı düşünen Apple, bu konuda önemli yeniliklere imza atacak. Henüz ortada kesin bir bilgi bulunmasa da ünlü analist Ming-Chi Kuo, önemli bilgiler paylaşmış bulunmakta.

   Genellikle tahminlerinin doğru çıkması ile ünlü olan Kuo, özellikle yeni Face ID versiyonu hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Hali hazırda zaten Apple’ın yeni bir sürüm çıkaracağı kesin denilebilir. Burada önemli olan nokta, aslına bakılırsa şirketin ne gibi yenilikleri kullanıma sunacağı denilebilir.

   Yüksek performanslı Face ID

   İddialara göre Apple, ikinci nesil Face ID için yeniden tasarlanmış bir kamera sistemi ile karşımıza çıkacak. Özellikle ışıklandırma sensörü üzerinde değişikliğe gitmeyi düşünen teknoloji devi, çok daha düşük ışıklarda dahi algılayabilen bir sistem üzerinde yoğunlaşıyor.

   Hali hazırda şu an kullanılmakta olan Face ID, düşük ışıkta dahi kusursuz performans sunmasıyla biliniyor. İkinci nesil sistemde bu başarı daha da arttırılacak.

   Saliselik bir gecikme ile yüzü algılayabileceği konuşulan yeni Face ID teknolojisinin böylelikle eski versiyona oranla daha hızlı çalışması bekleniyor. Şu anda algılama hızı ile beğeni toplamayı başaran sistem, anlaşılan bununla yetinmek istemiyor. Daha da gelişen kamera dizaynı neticesinde yüksek performanslı bir deneyim oluşturulacak.

   Yeni Face ID ne zaman tanıtılacak?

   Min-Chi Kuo, söz konusu yeni Face ID sisteminin 2019 yılında duyurulacak olan iPhone modelleri ile geleceğini belirtti.

   Bunların haricinde Kuo, Apple’ın iPhone X ile kullanmaya başladığı çentik tasarımından ayrılmak istediğini düşünüyor. Kuo’ya göre çentiksiz, üç kameralı ve 3D Touch özelliğine sahip olmayan yeni bir cihaz görebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.