Apple HomePod Yakında Çıkabilir

   Beklenen ürün Apple Homepod için bir işaret daha geldi.

   Apple HomePod Yakında Çıkabilir

   Aylar süren bekleyişin ardından Apple nihayet akıllı hoparlörü HomePod için bir şeyler sunabilir. Bugün erken saatlerde bazı söylentiler çıkarken, Apple HomePod’un şubat ayında çıkacağı iddia edildi ve ardından da ABD Federal İletişim Komisyonu olan FCC tarafından bu cihaza onay geldi.

   Apple HomePod resmî belgeler çıktı

   Resmi FCC belgelerinde HomePod olduğu tahmin edilen yeni cihazdan ‘Apple Inc. Kablosuz Hoparlör’ olarak bahsedildi. Kod adı olarak A1639 belirlenirken, ürünün diyagramı da haziran ayında çıkanlarla aynı gözüküyor.

   Yeni onayla birlikte Apple’ın bu cihazı ABD’de satacağı kesinleşti. FCC’den gelen onaylar bugüne kadar hep sorunsuz şekilde gerçekleşti. Daha önce de iPhone X Ekim ayında FCC onayını almıştı ve ardından 3 Kasım tarihinde tanıtılmıştı. Dolayısıyla aynı durumun Apple HomePod için de geçerli olacağını söyleyebiliriz.

   Apple HomePod ne zaman çıkacak?

   Tabii ki HomePod’u kısa süre içinde göreceğimizi düşünmüyoruz ve muhtemelen Apple yeni cihazını 2018’in ilerleyen dönemlerinde satışa çıkaracak. İlk olarak ABD, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelere gelmesini beklediğimiz Apple HomePod, Amazon Echo gibi ürünlere rakip olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.