Apple Hisseleri Yatırımcısına Kazandırdı

   İlk iPhone modelini piyasaya süren Apple’ın 2007 yılındaki değeri 17 dolardı. 2018 Yılında ise tarihte ilk defa bir şirketin değeri 1 trilyon dolara ulaştı.

   Apple Hisseleri Yatırımcısına Kazandırdı

   Apple hisseleri son dönemde en çok konuşulan konulardan bir tanesi olmayı başardı. 1 trilyon dolar değere ulaşmayı başaran Apple bu alanda da bir ilke imza attı. Dolardaki yükseliş ile beraber kısa süre önce Apple’ın değeri 1 trilyon doları aştı.

   Tarihte ilk defa bir şirketin değeri 1 trilyon dolara ulaştı. 2007 yılında ilk iPhone modelini piyasaya süren Apple’ın o zamanki değeri 17 dolardı. 2007 Yılında hissesi sadece 17 dolar olan Apple günümüzde bu rakamı katladı ve hisse değeri 1 trilyon dolar oldu.

   Apple 11 yılda 1118 kat değer kazandı

   Apple sadece 11 yılda 1118 kat değer kazandı ve bugün ki konumuna ulaştı. Apple ayrıca birçok ülkeden de değerli konuma geldi. İphone ilk satışa çıktığında 1000 dolarlık hisse satın alanlar şuanda 12 bin 177 dolar kazanmış olacaktı.

   Cook teşekkür mesajı yayımladı

   Tim Cook elbette teşekkür mesajında Steve Jobs’u unutmadı. Bu başarıyı sadece Steve gibi düşünenler başarabilir sözüyle onun ne kadar başarılı bir iş adamı olduğunu hatırlatmış oldu.

   Cook ayrıca 120 bin çalışanına da teşekkür etti. “Apple şuanda 1 trilyon dolar değere ulaştı.  Bu başarıdan gurur duymak için çok fazla şey yaptık. Parasal değer başarımızın en büyük ölçütü değil. Apple olarak ürünlerimizi ve müşterilerimizi ilk sırada tutarak değerlerimize sadık kalacağız.”

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.