Apple Hem Zam Yaptı Hem de Yeni iPhone Cihazları Tanıttı!

   Apple dün akşam yeni iPhone cihazlarını tanıtırken tüm Apple cihazlar için zam kararı aldığını duyurdu!

   Apple Hem Zam Yaptı Hem de Yeni iPhone Cihazları Tanıttı!

   iPhone cihazlarda alışık olduğumuz 6, 7 ve 8 olarak sıralamalar artık tarih oluyor. Apple dün akşam yaptığı tanıtım ile birlikte stratejilerini de değiştirdiğinin bilgisini verdi. Artık iPhone’lar farklı isimlerle satışa sunulacak.

   Dün tanıtılan cihazlar ise; iPhone XS, iPhone XS MAX ve iPhone XR modelleridir. Bundan sonra satışa sunulacak telefon ürünlerinde Plus kavramının da ortadan kalktığını görüyoruz.

   Yeni çıkan bu 3 model tasarım olarak iPhone X’e benzemektedir. Bu ürünler, iPhone X’in daha gelişmiş bir hali olduğu için işlevsel olarak farklar mevcuttur. Yeni çıkan modellerle birlikte Apple, 8 ve X modellerini satıştan kaldırmıştır.

   Yeni çıkan iPhone fiyatları

   Yeni çıkacak olan iPhone ürünlerinin Türkiye fiyatları belirlenmediği için tahmini rakamlar ortaya çıktı. iPhone XS için 11.000 TL gibi bir fiyat tahmin edilirken, iPhone XR için 8.000 TL ve iPhone XS MAX için 12.000 TL gibi tahmini bir rakam bulunuyor. Doların artışı ile birlikte tüm Apple ürünlerinin fiyatları da artıyor.

   Dün akşam lansman ile birlikte yeni telefonlarının tanıtımını yapan Apple, Türkiye’deki bütün telefonları için zam kararı alarak rekor bir zam yapmış oldu. Hali hazırda satılan eski modeller bile zamlı fiyatlar sonrası inanılmaz farklarla satılacak.

   Ülkemizde doların yükselmesiyle birlikte teknolojik cihazlarında fiyatları oldukça yükselmektedir. Özellikle Türkiye’de iPhone kullanıcılarının sayısı çok fazla ve insanlar iPhone kullandıktan sonra farklı bir telefon kullanmak istemiyor. Bu nedenle de fiyatı ne olursa olsun taksitle bile almak istiyorlar.

   iPhone eski cihazlara ne kadar zam yaptı?

   Dün akşam yapılan zam ile birlikte iPhone modellerinde 800 TL ile 1500 TL arasında fiyat artışı oluştu. Örneğin; iPhone 7 ilk çıktığında 4.200 TL’den satışa sunuluyorken şuan, 5.000 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

   YORUMLAR
   1. Melek dedi ki:

    inanılır gibi değil fiyatlara bak. 7’yi ben 4 bin 200 e almıştım hakikaten!