Apple Fena Soyguna Uğradı!

   Teknoloji devi Apple filmleri andıran bir soyguna uğradı. Apple çalışanı kıyafeti giyerek firmaya sızan hırsızlar, fark edilmeden soygunu başarıyla gerçekleştirdi.

   Apple Fena Soyguna Uğradı!

   Dünyaca ünlü Apple teknoloji firması, birçok güvenlik sistemi bulunmasına rağmen basit bir yöntemle soyuldu. Üstelik ne olduğunun farkına bile varamadılar. Filmlere konu olabilecek bir soygunla zarara uğratılan Apple’a soygunun maliyeti ise yaklaşık 200 Bin Türk Lirası oldu.

   Bir kereyle doymadılar

   Çok çok basit bir yöntemle soyulan Apple, aynı hırsızlardan iki kez darbe yedi. İlk olarak New York’ta bulunan Apple Store‘u kendilerine hedef olarak seçen hırsızlar, mağaza çalışanlarının giydiği mavi gömleklerin aynısından giyerek mağazaya çalışan gibi giriş yaptı ve gömleklerinin içine saklayarak çaldıkları iPhone sayısı tam olarak 67’ydi. Bununla yetinmeyen aç gözlü hırsızlar, SoHo deposundan da aynı yöntem sayesinde 19 iPhone çaldı.

   Sağlam bir ekip işi

   Aralarından bir kişinin onarım odasına yöneldiği hırsız grubunun kalanı mağaza içinde bekleyerek, onarım odasının kilitsiz çekmecelerinde bulunan henüz el değmemiş iPhone’ların kendilerine verilmesinin üzerine gömleklerinin altına saklayarak soygunu kısa bir sürede gerçekleştiriyorlar.
   Güvenlik kameralarından tespit edilen soyguncular, polis tarafından halen bulunmuş değil ve Apple üçüncü bir darbe için korkuyor gibi görünüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.