Apple En Ucuz Tablet 2018 Ortalarında Çıkabilir

   Apple en ucuz tabletini 2018 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunabilir.

   Apple En Ucuz Tablet 2018 Ortalarında Çıkabilir

   Mart 2017 tarihinde Apple 9.7 inçlik iPad’i çıkararak fiyatıyla herkesi şaşırtmıştı. Şimdi ortaya çıkan söylentilere göre ise firma yeni bir model daha planlıyor ve fiyat olarak epey uygun olacak.

   Apple en ucuz tabletin 2018’de çıkması bekleniyor

   Digitimes tarafından yayınlanan habere göre yeni iPad yine 9.7 inç boyutunda olacak ve 2018 yılının ikinci çeyrek döneminde satışa sunulacak. En ucuz iPad olarak çıkacak bu modelin 259 dolar fiyata sahip olması beklenirken, günümüz Apple tabletleriyle kıyaslandığında 70 dolar daha ucuz duruyor.

   Tabii söylemeye gerek yok fakat henüz bu bilgiler resmileşmiş değil ve Apple tarafından yapılan bir açıklama yok. Yine de fiyat-performans ürünü talebinde olan pek çok kullanıcı varken, Apple’ın da bu tip bir hamle yapması son derece olası duruyor. Özellikle global tablet pazarı son birkaç yılda epey düşüş yaşadı ve Apple da buna göre önlem alabilir.

   Tablet sektöründe rekabet artıyor

   Ayrıca Apple’ın tablet piyasasındaki diğer rakipleri Samsung, Amazon, Huawei ve Lenovo son dönemde oldukça ‘agresif’ fiyat politikaları izliyorlar ve Cupertino menşeli firma da rekabetle başa çıkmak için muhtemelen uygun fiyatlı bir tablet çıkaracaktır. Bu rekabetin sonucunda ise Apple en ucuz tablet piyasaya sürülebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.