Apple Değer Kaybetti

   Daha önce yapılan araştırmalar ve incelemelere göre Apple 775 milyar dolar (yaklaşık 2,16 Trilyon TL) ile dünyanın en değerli şirketi.

   Apple Değer Kaybetti

   Daha önce yapılan araştırmalar ve incelemelere göre Apple 775 milyar dolar (yaklaşık 2,16 Trilyon TL) ile dünyanın en değerli şirketi. Ancak işler şu anda böyle ilerlemiyor.

   Apple 2 hafta içinde yaklaşık 100 milyar dolarlık değer kaybı yaşadı

   Apple’ın hisse senetleri 2 hafta önce 132 dolarken şimdi 115 dolara düşüş yaptı. Bu demek oluyor ki Apple 2 hafta içinde yaklaşık 100 milyar dolarlık değer kaybı yaşadı. Bunu şuradan da anlayabiliriz dünyanın en önemli yatırım bankalarından biri olan Bank of America Merrill Lynch, Apple’la ilgili Nisan ve Haziran aylarındaki finansal sonuç değerlendirmesinde Apple’ın hisseleriyle ilgili yatırımcılara verdiği yorumları ve tavsiyeleri “nötr”e çevirdi. Apple’ın bu kadar değer kaybetmesinin birkaç nedeni var. Bunların biri eylülde yeni bir modelin çıkacak olması bu yüzden millet beklerim yeniyi alırım diyor. Başka bir neden ise iPad ve Mac satışları beklenilenin altında kalıyor. Diğer bir neden ise Apple’ın Çin’in akıllı telefon pazarında 1. sıradan 3. sıraya gerilemesi.
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.