Apple, Aldığı Yeni Patent ile Merak Uyandırıyor

   Apple tarafından alınan yeni kılıf patenti, şirketin özel bir akıllı kılıf üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

   Apple, Aldığı Yeni Patent ile Merak Uyandırıyor

   Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Apple, zaman zaman aldığı patentler ile gündeme gelebiliyor. Her ne kadar bu patentler mutlak suretle kullanıcılar ile buluşmasa da firmanın ne tarz çalışmalar içerisinde olduğuna dair ipuçları sunabiliyor. Nitekim Apple tarafından alınan yeni patent, şirketin özel bir akıllı kılıf üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

   Apple elektro mıknatıs ve sensör destekli kılıf?

   ABD Patent ve Marka Ofisi’ne resmi başvuruda bulunan ve akabinde onay almayı başaran Apple, yeni patenti ile akıllı cihazları darbelerden korumayı hedefliyor. Akıllıca tasarlanan kılıf, elektro mıknatıslar ve sensörler ile donatılıyor. Böylelikle düşme esnasında bunu anlayabilen kılıf, buna göre harekete geçerek cihazın darbe almasını büyük ölçüde önlüyor.

   Kılıfın köşelerinde yer alan bölümler neticesinde dışarıdan gelebilecek olan darbelerin absorbe edilmesi hedefleniyor. Böylelikle yüksekten düşen telefon, kılıfın darbeyi yok etmesiyle zarar almadan kurtulabilecek. Günümüz telefon fiyatları düşünülecek olursa bu tarz bir kılıfın yüksek maddi harcamalardan kurtarıcı bir role dönüşebileceği söylenebilir.

   Böyle bir ürün göremeyebiliriz

   Kılıf her ne kadar merak uyandırıcı dursa da ne yazık ki hiçbir zaman bu tarz bir ürün göremememiz ihtimali söz konusu. Patent, yüksek koruma destekli akıllı bir kılıfın gerçek anlamda tasarlanabileceğini ortaya koyuyor. Ancak Apple’ın nihai üretimde böyle bir ürün çıkarma gibi bir niyeti olmayabilir.

   Ürünün satışa sunulmama ihtimali olduğu gibi takılı olduğu cihazı tüm darbelerden koruyamama olasılığı da bulunuyor. Köşelerden gelen darbeler her ne kadar dışarı atılabiliyor olsa da çok daha farklı düşme pozisyonları yaşanabilir. Tüm bunlara rağmen bu tarz bir kılıfın geliştirilebilecek düzeyde olması, elbette kılıf sektörü açısından önem teşkil ediyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.