App Store Uygulamalarda Yeni Zam Uygulanmaya Başladı

   Yeni fiyat politikasını uygulamaya başlayan Apple, uygulamalarda yaklaşık olarak 3 kat değerinde bir fiyat artışını aktif hale getirmiş oldu.

   App Store Uygulamalarda Yeni Zam Uygulanmaya Başladı

   Geçtiğimiz günlerde çeşitli ürünlerinde indirime giden Apple, ne yazık ki bu kez uyguladığı yeni zam ile anılıyor. Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Apple, özellikle App Store uygulamalar için yeni bir zam politikası uygulamaya başladı.

   Standart kabul edilen tüm ücret sınırlandırmaları için yeni bir zam söz konusu. Bununla birlikte en düşük fiyatlı uygulamalar da belirli bir miktarda fiyat artışına uğradı.

   Zira standart değerleri arttıran Apple, 0.99 dolar değerini 6.99 TL olarak değerlendiriyor. Dövizdeki artış sonrasında App Store adına şimdiye dek büyük bir zam uygulamayan şirket, gecikmeli de olsa bir miktar artış yoluna gitti.

   App Store uygulama fiyatlarında yaklaşık 3 kat artış söz konusu

   Yeni fiyat politikasını uygulamaya başlayan Apple, bununla birlikte uygulamalarda yaklaşık olarak 3 kat değerinde bir fiyat artışını aktif hale getirdi. Mağazadaki tüm içerikler için geçerli olan yeni fiyatlar, büyük küçük tüm mobil oyunları da kapsıyor.

   App Store adına fiyat politikasını değiştiren Apple, diğer popüler servisleri olan iCloud ve Apple Music için bir fiyat değişikliğine gitmedi.

   Spotify’dan sonra en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Apple Music, şu anda oldukça uygun fiyat desteği sunması ile kullanıcılarını mutlu ediyor. Bu fiyatta değişikliğe gidilirse pek çok kişinin olumsuz eleştiride bulunacağı kesin.

   Bu durum uygulama geliştiricileri için iyi karşılanabilir

   Söz konusu zam her ne kadar Apple penceresinden bakıldığında olumsuz karşılansa da bu durum, geliştiriciler için olumlu karşılanabilir. Belirli miktarda kar payını geçerli kılan firma, özellikle dövizden dolayı daha düşük gelir elde edilmesini sağlıyordu.

   Elbette ülke bazlı özel bir fiyatlandırılmasının konuşulduğu bugünlerde bu tarz bir haber kullanıcılar açısından olumlu karşılanamaz. Dövizdeki değer kaybının devam etmesi halinde uygulamaların fiyatları ucuzlayacak mı hep birlikte göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.