Android Uygulamalarında Güncelleme Konusunda Yeni Özellik

   Resmi olarak tanıtılan In-App adındaki özellik, Android uygulamalarının iki farklı şekilde güncellenmesine imkan tanıyor.

   Android Uygulamalarında Güncelleme Konusunda Yeni Özellik

   Dünya çapında kullanım ağına sahip olan mobil işletim sistemi Android, uygulama güncellemesi noktasında yeni bir değişikliğe uğramaya hazırlanıyor. Hali hazırda her yıl yeni sürüm neticesinde farklı özellikler kazanan sistem, yapılacak olan güncelleme sonrasında uygulama kullanımını daha esnek bir seviyeye taşıyacak.

   Özellikle kullanmakta olduğunuz bir uygulamaya güncelleme gelir ise gerekli belgeleri arka planda indirebileceksiniz. Bu da doğrudan güncelleme yaparken uygulamayı kullanmaya devam etmenizi sağlayacak. Bunun yanında daha farklı bir seçeneğin de kullanıma sunulacağı açıklandı.

   Android In-App ile tanışın

   Resmi olarak tanıtılan In-App adındaki özellik, Android uygulamalarının iki farklı şekilde güncellenmesine imkan tanıyor. Bunlardan ilki, anında güncelleme olanağı iken bir diğeri ise daha esnek güncelleme seçeneği olarak tanımlanıyor.

   Anında güncelleme seçeneğinde uygulama kullanırken bir bildirim alacaksınız. Bu bildirime tıkladığınız anda uygulama için güncelleme işlemi başlatılmış olacak. Diğer seçenekte ise güncelleme işlemi için uygulamadan çıkmanıza bir nevi gerek kalmayacak.

   Güncelleme için gerekli dosyaları uygulamayı kullanırken indirebileceksiniz. İşlem tamamlandığında uygulamayı yeniden başlatabilir veya işlemi biraz daha uzatabilirsiniz.

   İlk seçenek dahilinde sistem sizi yeni bir pencereye yönlendirecek. Burada güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik bir şekilde uygulamaya dönerek kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

   Her iki seçenekte de kullanıcının güncellemelerden daha minimal oranda etkilenmesi sağlanıyor. Ayrıca sunulan seçenekler, kullanıcı isteklerinin ön planda tutulmasını mümkün kılıyor.

   Belirtilen özellikler henüz test aşamasında

   Google, bahsi geçen güncelleme yeniliklerini belirli geliştiricilere açmış durumda. Bu sayede yeni güncelleme sisteminin test edilmesi sağlanmış olacak.

   Google, yeniliklerin sorunsuz bir hale geldiğinden emin olduktan sonra bu özellikleri tüm geliştiriciler ile paylaşacak. Tahminler, yakın zamanda yeni uygulama güncelleme sisteminin karşımıza çıkacağını söylüyor.

   Ancak kesin bilgi için Google cephesinden gelecek olan açıklamayı beklememiz gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.