Android Telefonlarınız da Wi-Fi Ağı Artık 5 Kat Daha Hızlı

   Ev ve iş yerlerinizde sürekli olarak kullandığımız Wi-fi hızımızı 5 kat daha hız olması için Android telefonlar için geliştirilen bu yeni uygulamanın adı Wi-fi Analyzer.

   Android Telefonlarınız da Wi-Fi Ağı Artık 5 Kat Daha Hızlı

   Birçoğumuz Android telefonlarımızda kullanmış olduğumuz wi-fi hızından memnun değildir. 70 Mbps bant genişliğine sahip internetimizin gerçek hızının 7 Mbps olduğunu görmek ve buna yüksek ücretler ödemek herkesin ortak derdi haline geldi. Bu durum internet servis sağlayıcınızla alakalı değildir. Teknik bir süre olmadığı sürece internet hızımızın sorunu kullanıcılarda bulunmaktadır.

   Bu sorunun nedeni ise modem kurulumu esnasında atlanan ufak bir detay bile internet hızımızı etkiler. Kurulum esnasında internet ağı için en ideal frekans seçilmelidir. İdeal frekans seçme işlemi rastgele yapılırsa eğer modem önüne gelen ilk frekansı seçer ve bu frekans üzerinden internet hizmeti sağlarsınız. İşin bu kısmına geldiğimizde Wi-fi Analyzer devreye giriyor ve en ideal frekansı sağlayan kanalı tespit edip bize öneriyor. Daha sonra tespit edilen bu kanalı modem ayarlarınıza girerek aktif duruma getirmeniz yeterli oluyor.

   Wifi-Analyzer nasıl kurulur?

   Sonrasında ise, Wi-fi Analyzer çalıştırıldıktan sonra sol tarafta bulunan göz simgesine ve ‘’Kanal Reytingi’’ butonuna tıklanır. Ünlem işaretine dokunduktan sonra bağlı olduğunuz ağı seçmelisiniz. Açılan listede en yüksek puana sahip internet ağı not edildikten sonra bilgisayarın modem ayarlarına girilmelidir. Modeminizde Kanal ya Channel sekmesine girin ve kaydettiğiniz internet ağını aktif hale getiriniz. Bu işlemler bittikten sonra Android telefonunuzda wi-fi ağınızı daha hızlı bir şekilde kullanabileceksiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.