Android Telefonları Yavaşlatan Uygulamalar

   Antivirüs şirketi olan AVG, Android cihazların performansını önleyen ve pili tüketen uygulamaları açıkladı.

   Android Telefonları Yavaşlatan Uygulamalar
   Antivirüs şirketi olan AVG, Android cihazların performansını önleyen ve pili tüketen uygulamaları açıkladı. İnsanlar, Android’lerin kullanımında yavaşladığından ve önceye göre daha fazla pil kullanmasından pek de memnun değiller. Kullanıcılar bunların farkına varmasa da Android cihazlardan değil, yüklenen uygulamalardan dolayı yavaşladığını ve pili fazla harcadığı tam olarak düşünmüyorlar.

   Android cihazların performansını önleyen uygulamalar

   AVG’nin yaptığı araştırmaya göre bu uygulamalar ortaya çıktı. Verim: Birincil olarak Android cihazların verimini etkileyen uygulamaların başında Spotify öncülük etmektedir. Listede sıraya göre gidecek olursak ikinci olarak Amazon Kindle, üçüncü olarak Line, dördüncü olarak Samsung WatchON ve son sıraya bakacak olursak ise Snapchat bulunmaktadır.
   Data Alışverişi: Bir diğer olarak data alışverişini çok kullanarak listenin başında birincil olarak Tumblr, ikinci olarak Snapchat, üçüncü olarak BBC News, dördüncü olarak Netflix ve son olarak listede yer alan Spofity bulunmaktadır.
   Büyük boyutlu uygulamalar: Android cihazlarda fazla yer kaplayan uygulamalara bakıldığında ise, diğer seçeneklerde açıklandığı gibi Spotify, ilk sırada yer aldı. İkinci olarak Google Chrome, üçüncü olarak Line, dördüncü olarak Amazon Kindle ve son olarak Sound Cloud bulunmaktadır.
   Pili bitiren uygulamalar: Son zamanlarda akıllı telefonlarında yayılmasıyla birlikte pil şikayeti gittikçe artmaya başladı. Kullanıcıların yükledikleri uygulamalar ise arka planda otomatik olarak açılarak kullanıcıları mağdur ediyor. Bu listenin başında ise ilk olarak Samsung Beaming Service, ikinci olarak Samsung Security Policy Updates, üçüncü olarak Facebook, dördüncü olarak Weather and Clock Widget ve son olarak Lookout Antivirüs bulunmaktadır.
   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.