Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama

   Android oyunlarını bilgisayarda oynamak için tek ihtiyacınız BlueStacks App Player programı.

   Android Oyunlarını Bilgisayarda Oynama

   Android uygulamaları ve oyunlarının sadece akıllı telefonlar ile tabletler için olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. BlueStacks App Player adlı ücretsiz aracı kullanarak, bilgisayarınızda en sevdiğiniz mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Android oyunlarını bilgisayarda oynamak için tek ihtiyacınız BlueStacks App Player programı.

   BlueStacks App Player, aslında bir nevi emülatör gibi çalışıyor ve Android yazılımlarını Windows üzerinde açmaya yarıyor. Bu aslında oldukça faydalı çünkü mobil cihazınızın hafızasını doldurmadan merak ettiklerinizi deneyebiliyor veya doğrudan bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda sevdiğiniz oyunları da büyük ekranda çalıştırma keyfine erişiyorsunuz.

   Android oyunlarını bilgisayarda oynama

   Android oyunlarını bilgisayarda oynamak için BlueStacks App Player’ı indirmekle işe başlayın. 300MB olduğu için inmesi biraz vakit alabilir. Daha sonra kurulum dosyasına çift tıklayarak gerekli dosyaların çıkartılmasını bekleyin. Bu da birkaç dakika sürebilir. Kullanıcı sözleşmesini kabul ederek ilerleyin.

   İlk defa BlueStacks App Player’ı yüklediğinizde, sizden Google hesabınızla giriş yapmanız istenecek. Böylece sadece BlueStacks topluluğuna dahil olmuyorsunuz, aynı zamanda uygulama ve verilerinizi Android cihazınızla senkronize etmiş oluyorsunuz.

   Android oyunlarını PC’de oynamak için ekran ayarları

   Giriş yaptıktan sonra artık sanal Android cihazınızın ayarlarını kurcalamaya başlayabilirsiniz. İlk başta karşınıza tıpkı bir Android telefon ya da tablet gibi bir ekran açılacak.

   Özellikle performans ve görüntü kalitesini arttırmak istiyorsanız, bazı ayarlarda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Android oyunlarını bilgisayarda oynamaya başlamadan bu ayarları yapmanız görüntü kalitesi için önemli. Programın sağ tarafındaki çark işaretine tıklayın, Preferences – Ayarlar kısmını açın. General sekmesinde ekran çözünürlüğünü uygun şekilde değiştirin.

   Ayrıca System sekmesi altında BlueStacks’e ayrılan RAM miktarını da arttırabilir, böylece programın oyunlardaki performansını da arttırabilirsiniz.

   Veri senkronizasyonu ve dosya transferi

   Android uygulamalarını Windows’ta kullanmanın en iyi yanlarından birisi de Windows ile Android arasında veri transferi gerçekleştirebilmek.

   BlueStacks sayesinde bilgisayar ile akıllı telefon arasında bağlantı kurmak mümkün.

   APK yükleme

   BlueStacks ile aynı zamanda APK dosyalarını Windows’tan Android’e yükleyebilirsiniz. Eğer yüklemek istediğiniz uygulamaları Google Play Store’da bulamazsınız, farklı yerlerden APK dosyalarını indirebilir ve bunları Windows ile Android’e aktarabilirsiniz.

   Android oyunlarını bilgisayarda oynama programı BlueStacks App Player ile bilgisayarınızı Android gibi kullanabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.