Android Oreo Hangi Telefonlarda Olacak?

   Beklenen Android Oreo resmen duyuruldu. Peki Android 8’de yeni ne özellikler var?

   Android Oreo Hangi Telefonlarda Olacak?

   Uzun süredir beklenen ve Android 8.0 olarak da bilinen yeni Google ekosistemi Android Oreo resmen açıklandı.

   İşletim sistemini daha zeki, daha hızlı ve hiç olmadığı kadar güçlü hâle getirecek olan Oreo, özellikle picture-in-picture (resim içinde resim) moduyla, güvenlik ve hız geliştirmeleriyle dikkat çekiyor.

   Yeni Android hiç olmadığı kadar iddialı

   Daha önce hiç görüntülü konuşma yaparken telefonda başka bir şeye bakmayı denediniz mi? Eskiden bu durum zorluk yaratıyordu fakat Oreo’ daki picture-in-picture modu sayesinde aynı anda iki işlemi yapabileceğiz.

   Telefondaki bildirimlerden bıkmış mıydınız? Android Oreo’yla bildirimler kısmı da yenileniyor ve tek dokunuşla uygulamalarda yeni ne var bakabiliyorsunuz.

   Aynı zamanda Android Oreo eskiye göre çok daha güvenli bir işletim sistemi ve cihazınızı da kötü niyetli yazılımlara karşı koruyor. Bunun için de Google Play Protect sistemi eklendi, güvenlik önlemleri arttırıldı.

   Tabii en merak edilen de batarya konusuydu. Android Oreo artık akıllı telefonunuzdaki batarya kullanımını minimal seviyeye indiriyor ve arka planda gereksiz çalışan uygulamaları optimize ediyor, bu sayede bataryanız daha uzun süre dayanıyor.

   Telefon kullanırken tabii ki en önemli konulardan birisi de ne kadar hızlı olduğu. Android Oreo eskiye göre işlemleri daha çabuk yaparken, hızı da iki katına çıkarıyor.

   Android Oreo hangi telefonlara gelecek?

   Bugünden itibaren Android Open Source Project (AOSP) herkese açılırken, Pixel ve Nexus 5X/6P telefonları öncü markalar olacak.

   Yıl sonuna kadar da Essential, General Mobile, Nokia, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp ve Sony markalarına Android Oreo gelecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.