Android Oreo Android Wear Saatlere Geliyor

   Android Wear 2 kadar olmasa da yeni güncelleme Android Wear akıllı saatinizi daha iyi duruma getirecek.

   Android Oreo Android Wear Saatlere Geliyor

   Bugünden itibaren Android 8 Oreo tabanlı özellikler Android Wear akıllı saatlere de yeni güncellemeyle birlikte geliyor. Bunların arasında bazı yeni batarya performans geliştirmeleri ve dahası mevcut.

   Android Wear 2 kadar büyük değil

   Elbette yeni güncelleme bu yılın başlarında çıkan Android Wear 2.0 kadar geniş kapsamlı değil. Muhtemelen Android Wear 3.0 ile de çok daha fazlası gelecek fakat yine de akıllı saatinizi daha iyi duruma getirecek bir dizi değişiklik söz konusu.

   Artık akıllı saatlere yeni bir dokunmatik kilit özelliği eklenirken, cihazınızı yağmur altında kullanırken dokunmatik ekranı devre dışı bırakıyor. Ayrıca arka plandaki uygulamalar da kısıtlanıyor ve batarya verimliliği arttırılıyor.

   Tüm bu yeni bilgiler Google çalışanı Hoi Lam tarafından verildi. Hoi Lam bir blog yazısı üzerinde açıklama yaptı fakat hangi saatlerin güncellemeyi alacağına dair net bilgi vermedi. Yazıda güncellemenin bugün çıktığı dile getirildi ve güncelleme ilk olarak LG Watch Sport’ta görüldü. Diğer saatlere de güncelleme geleceğinden eminiz fakat Android 8.1 güncellemesi gibi bir güncelleme olup olmayacağına daha çok üreticiler karar verecektir.

   Google ayrıca artık yedi yeni ülkeyi ve dili destekliyor. Bunların arasında Çekçe, Portekizce ve birkaç farklı İspanyol lehçesi bulunuyor. İlerleyen günlerde tam olarak hangi saatlere Android Oreo’nun geldiğini kesin olarak öğreneceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.