Android Nougat Yakında Piyasaya Çıkıyor

   Android’in yeni sürümü Nougat 7.0 yakında ilk olarak 3 marka için piyasaya sürülüyor.

   Android Nougat Yakında Piyasaya Çıkıyor

   Andorid’ten yeni bir işletim sürümü daha geliyor. Son sürümü Marshmallow’u henüz tam olarak almayan modeller bulunmakta. Bu sürümü yaymakta çok geç kalan şirketin telefon üreticilerine bu konuda bir uyarı yaptığı da belirtiliyor.

   Android Nougat yakında yeni bir sürümünü piyasaya sürecek!

   Şirket şimdi ise yeni bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni sürümün adının Nougat olacağı gelen duyumlar arasında. Bu sürümün ise şu anlık sadece 3 markaya geleceği tahmin ediliyor. Bunların HTC, Huawei ve LG markalarına geleceği düşünülüyor. Bu markaların da yeni modellerine gelecek.

   Android için geliştirilen yeni sürümler eskisine oranla çok daha fazla işlemci ve gereksinime ihtiyaç duyuyor. Eski telefonları pek desteklemediği için ise ısınmalara sebep oluyor. Fakat yeni cihazlar bunları göze alarak üretiliyor. Android firması her yeni sürümüne bir tatlı ismi veriyor. Son ismi Marshmallow olan işletim sisteminin yeni sürüm adı Nougat yani Türkçe karşılığı ise Koz Helvası olarak belirtiliyor. İsim Google tarafından yapılan anketler sonucu belirlendi. Tam olarak detayları henüz belirtilmeyen sürümün Nougat 7.0 olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.