Android Nougat 7.0 Dağıtılmaya Başlanacak

   Google şirketinin üretimini yaptığı Android’in son sürümü Nougat 7.0’ın önümüzdeki aydan itibaren dağıtımının başlayacağı ifade ediliyor.

   Android Nougat 7.0 Dağıtılmaya Başlanacak

   Android’in son sürümü olan Nougat 7.0’ı geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise sizlerle ortaya atılan bir iddiayı paylaşmak istiyoruz.

   Yeni çıkan sürümün ağustos ayından itibaren cihazlara dağıtılmaya başlanacak

   Ünlü bir site tarafından ortaya atılan iddiada, hangi markaların ve modellerin yeni güncellemeyi alabileceği de açıklandı. Genel olarak ise Nexus modellerinde bu yeni güncellemeyi görebileceğiz. Şu an ortada olan en büyük sorun ise bir önceki sürüm olan Marshmallow’un hala birçok cihaza ulaşmamış olması. Bu konuda ise cihaz üreticileri ve Android üreticisi olan Google birbirini suçluyor ve güncellemelerin geç dağıtıldığı ifade ediliyor.

   Suçlunun kim olduğu tam olarak bilinmezken bilinen tek şey kullanıcıların mağdur olduğu. Samsung’un artık Andorid’ten vazgeçip kendi işletim sistemini oluşturmak istediği dile getiriliyor. Bunda en büyük sebebin ise işletim ile cihazların birbiri ile uyumlu olmamasından kaynaklandığı belirtiliyor. Samsung bu konuda attığı adım ile Tizen adlı işletim sistemini piyasadaki tablet ve akıllı saatlerinde kullanmaya başlamıştı. Şimdi ise artık akıllı telefonlarında da bu işletim sistemine geçeceği tahmin ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.