Android İşletim Sisteminde Yeni Zararlılar Bulundu!

   Google’ın mobil işletim sistemi olan Android son zamanlar pek çok zararlı yazılımı içinde barındırıyor. Android işletim sisteminde yeni bir zararlı uygulama bulundu. İşte tüm detaylar.

   Android İşletim Sisteminde Yeni Zararlılar Bulundu!

   Android işletim sisteminde yeni bir zararlı uygulama bulundu!

   Amerika merkezli bir güvenlik şirketi olan Check Point, yeni geliştirilmiş olan bir yazılımın her gün dünya genelinde ortalama olarak 13 bin Android işletim sistemine sahip olan cihaza bulaştığını ve bu zararlı yazılımdan etkilenen cihazların toplamda bir milyondan fazla olduğunu açıkladı.

   Chack Point firmasının yayınlamış olduğu rapora göre bir milyondan fazla Google hesabına bu zararlı yazılım erişti. Bunun şimdiye kadar en büyük Android zararlısı olduğu düşünülüyor. Firma yetkilileri bu konu için Google ile ortak bir çalışma içerisinde olduklarını ve hangi kullanıcıların bu durumdan etkilenip etkilenmediklerini doğrulamaya çalıştıklarını açıkladı.

   Firmanın açıkladığı rapora göre bu uygulamanın en çok Asya’da bulunan cihazlarda barındığını ve bu cihazların yüzde 19‘unun Amerika’da bulunduğunu yüzde 15‘inin Afrika’da olduğunu ve sadece yüzde 9‘unun Avrupa’da olduğu açıklandı. Bakalım bu uygulamanın engelleme ya da bulaşmama süreci Google tarafından nasıl yürütülecek bunu ilerleyen dönemde göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.