Android – iOS Uygulama İndirmeleri 2018’in 1. Çeyreğinde Rekor Kırdı!

   Gelen son raporlara göre hem Android hem de iOS kullanıcıları bu yıl bolca uygulama indirdi.

   Android – iOS Uygulama İndirmeleri 2018’in 1. Çeyreğinde Rekor Kırdı!

   App Annie tarafından gelen son raporlara göre 2018’in ilk çeyrek döneminde uygulama indirme sayıları rekor seviyeye ulaştı. Ocak – Mart ayı arasında Apple App Store ve Google Play Store üzerinden indirilen uygulamalar geçen yıla göre yüzde 10 artış gösterirken, 27.5 milyara ulaştı. Aynı zamanda uygulamalar üzerindeki harcamalar da aynı döneme göre yüzde 22 arttı ve 18.4 milyar dolara erişti.

   Akıllı telefonlara daha çok uygulama indiriliyor

   Bu yılın ilk 3 ayında Google Play Store’dan 19.2 milyar, Apple App Store’dan ise 8.2 milyar uygulama indirildi. Bu da demek oluyor ki Android kullanıcıları iOS kullanıcılarına göre yüzde 135 daha çok uygulama indiriyor. Tabii ki bunda en büyük pay iPhone’da ücretli uygulamaların daha çok olması ve aynı zamanda uygulama sayısının da daha az olması.

   Özellikle müzik ve eğlence alanındaki uygulamaların kullanımı Ocak – Mart arasında artış gösterirken, geçen yıla göre ciddi oranda fark söz konusu. Muhtemelen yılın ilerleyen dönemlerinde de bu yükselerek devam edecek ve 2018 yılında mobil işletim sistemleri yeni bir rekora daha imza atacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.