Android Güncellemeleri Artık Daha Hızlı Gelecek

   Android telefonlarda yeni bir işletim sistemi güncellemesi geldiğinde çok daha hızlı indirilecek.

   Android Güncellemeleri Artık Daha Hızlı Gelecek

   Android telefonlarda yeni bir işletim sistemi güncellemesi geldiğinde muhtemelen en hızlı kontrol edilen yer Ayarlar – Sistem Güncellemeleri oluyor. Fakat görünüşe göre bu durum değişiyor.

   Artık güncelleme kontrol sistemi eskiye göre çok daha hızlı olacak. Yeni Google Play Services sayesinde sistem yüklemeleri etkili hâle gelirken, bunu doğrulayan isim de Google yetkilisi Elliott Hughes oldu.

   Önceden indirme işlemi telefonunuz sadece belirlenmiş sıradayken başlıyordu. Şimdi ise Google sıra atlamanıza yardımcı olacak. Yani eğer telefonunuza uygun güncelleme geldiyse, Google otomatik indirmeyi başlatacak.

   Daha hızlı Android güncellemeleri

   Bu belki ufak bir farklılık gibi gözükebilir ama güncelleme işlemini hızlandıracak, bu sayede insanlar gerekli yazılımlara daha çabuk ulaşabilecek. Tabii Elliott Hughes’a göre eğer operatörünüz güncelleme indirmeyi kapattıysa bu durumda yapacak bir şey yok.

   Değişiklik en çok Pixel ve Nexus cihazlarda uygun olacak fakat Samsung ya da LG gibi markalara gelmemesi için de bir sebep yok. Tabii her zaman için Google önceliği stok Android veya Android One cihazlara verecektir.

   Kısacası, işletim sistemi güncellemeleri için sabırsız olan kullanıcılar artık daha az bekleyecek ve indirme işlemi hızlıca başlayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.