Android 7.0 N, Namık Adıyla mı Geliyor?

   Herkesin son zamanlarda troll konusu olan ve İnci Sözlük sayesinde dahil olduğumuz Namık konusu henüz daha gündemden düşmemiş. Pekala gerçekten bir Namık mı geliyor?

   Android 7.0 N, Namık Adıyla mı Geliyor?

   Kısa bir zaman önce biliyorsunuz ki Google, kullanıcılardan bir yardım istemişti ve Android 7.0 N’nin ismini kararlaştırma konusunda bir teklif sunmuştu. İlginç cevaplar almıştı bu doğrultuda, öyle ki bir Namık adını duyar gibi olduk. Her ne kadar kulağa çok saçma gelse bile, bir bakımdan çok da sempatik geldiğini söylemek istiyorum. Bu bakımdan Androis 7.0 N’nin adının ne olacağı herkesi merak ettiren konular arasında. Android 7.0 N’nin adı gerçekten Namık mı olacak?

   Google kullanıcılardan yardım istedi

   Sizlerin de bildiği üzere Android sürümlerinin yeni isimlerini Google belirliyordu ve daha sonrasında ise bulunan harfe göre gayet de tatlı bir isi veriyordu. Ama bu sefer durum böyle olmadı. Google bu sefer yardım istemeyi seçerek, bir siteden Android 7.0 N için isim önerileri aldı. İnternet aleminin en komi sayfalarına sahip olan ve aynı zamanda da bir o kadar popüler olan İnci Sözlük, elbette bu durumu kaçırmayarak, acilen ne yapılabilir kısmını düşünmeye başladı.

   İnci sözlük durmadı!

   İnci Sözlük artık trollemek için mi yoksa troll ile birlikte aynı zamanda bunlar ciddi düşünceleri mi, açıkçası merak konusu. Bekleyip görelim, yeni Android’imizin adı ne olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.