Android 7.0 iOS’u Gölgede mi Bırakacak?

   Geçtiğimiz günlerde açıklanan cihazlara Android 7.0 Nougat sürümü dağıtılmaya başladı.

   Android 7.0 iOS’u Gölgede mi Bırakacak?

   Yeni güncellemeyi telefonlarına kuran kullanıcılar yeniliklerden yararlanmaya başladılar. Peki gelen bu güncellemede neler var? Bu gelen güncellemede iOS’a göre daha iyi olanlar neler?

   Öncelikli olarak çoklu pencere özelliği. Bu özellik ile kullanıcı telefonunda veya tabletinde aynı ekranda iki farklı uygulamayı aynı anda çalıştırabiliyor. Aslında bu özellik Apple da mevcut fakat iOS 9 ile gelen bu özellik sadece iPad’lerde kullanılabiliyor.

   Büyük ekranlı telefon ya da tabletler için Androdi 7.0 ın sunduğu önemli bir diğer özellik ise ekran boyutlandırma. Telefon, tablet ekranınızda daha fazla bilgiye ulaşabilmek ya da görüntüleyebilmek için ayarlar menüsünden ‘Erişilebilirlik’ sekmesinden, Android arayüzünün boyutunu ayarlayabilir, ister büyütebilir isterseniz küçültebilirsiniz. Bu özelliğin benzeri Apple da mevcut fakat iPhone’larda Ekran Yakınlaştırma özelliği mevcut ve Android 7.0 Nougat kadar stabil bir kullanıma sahip değil.

   Android 7.0 ile birlikte yandan açılır menü geliyor

   Android 7.0 Nougat ile gelen sliding menü (yandan açılır menü) ayarlarınızı daha hızlı yapmanızı ve daha hızlı ulaşabilmeniz için çok kullanışlı bir özellik.

   Bu özelliklerin yanında belki de iOS dan önde olmasını sağlayan sanal gerçeklik oluyor. Android 7.0 Nougat sanal gerçeklik ile dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Google platformu olan Daydream’i destekleyen Nougat sanal gerçeklikte iPhone’nun birkaç adım önünde olduğu gözüküyor. Gerçi henüz Daydream kullanıma sunulmuş olmasa da mobil sanal gerçeklik konusunda önemli bir adım.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.