Andorid telefonunuzun utulan ekran desenini gmail hesabınızla açabilirsiniz

   Andorid telefon ve tabletlerde kullanılan ekran desen kilidi unutulması halinde Gmail şifresi ile açılabiliyor. Peki bunun yolu nedir diye soruyorsanız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

   Andorid telefonunuzun utulan ekran desenini gmail hesabınızla açabilirsiniz

   Android telefonlarda ekran desen kilidi açma yolları

   Telefonunuz Andorid ise ve ekran kilit desenini unuttuysanız telefonu sıfırlama yapmadan içindeki bilgilerden mahrum kalmadan ekran kilit desenini açabilirsiniz. Öncelikle Android telefonunuzda bulunan ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basarak resetleme işlemi yapın. Bu yol ile Android sistemde ekran kilidi probleminden kurtulacaksınız fakat bu işlem ile Android telefonu sıfırlamış olduğunuzdan dolayı bilgileriniz silinmiş olacak. Telefonlarımızda günlük ve iş hayatımız için kullanacağımız birçok bilgi yer aldığından dolayı sıfırlama işlemi tercih etmek istenmeyebilir.

   Android telefonunuzda ekran desenini açmak için bir diğer ve herhangi bir bilgi silinmeden izlenebilecek yol ise Android telefonunuza bağlı olan G-mail hesabını kullanmak. Bu sistemi uygulamak için beş defa Android telefonunuzda kullanmış olduğunuz ekran desenini yanlış giriniz. Önünüze çıkacak olan saniye kuralına tamam dedikten sonra çıkış yapınız. Bu işlemden sonra Android telefonunuzda güç tuşuna basarak deseni unuttunuz mu sorusuna tıklayın. Daha sonra Android telefonunuza bağlı G-mail hesabınıza giriş yaptığınızda yeni kilit oluşturma penceresi önünüze gelecektir. Bu adımdan sonra Andorid telefonunuza erişim sağlayabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.