Andorid Kullanıcıları İçin Parola Tarih mi Oluyor?

   Birçok sosyal medya hesabına sahip olduğumuz için parola hatırlamak oldukça zor hale geldi. Her defasında yeni parola girmekten bizi kurtaracak olan Open Yolo hayatımıza bir kolaylık getirecek üstelik üst düzey güvenlik seviyesinde.

   Andorid Kullanıcıları İçin Parola Tarih mi Oluyor?

   Open Yolo yani You Only Login Once nedir?

   Google Android ve Open Yolo iş birliği ile üst düzey güvenlik yazılımlarına bir soluk getirilmiş olacak. Böylece Android’de uygulamalara oturum açmak çok daha kolay bir hale gelecek. Google ve Dashlane’in kullanıcılarına duyurduğu yeni oturum açma protokolü Android’de kullanmış olduğunuz tüm uygulamalara hiçbir işlem yapmadan oturum açabilme özelliğine izin vermiş olacak.
   Google Chrome’da saklamış olduğunuz parolaları uygulama ve web sitelerinde de kullanabileceksiniz. Kısaca Open Yolo Google Smart Lock’a benzer şekilde çalışan Android oturum açma özelliği.
   Andorid’ler de şu an uygulamalarda oturum açmak için önce parola yöneticisini açmanız, girdiyi bulmanız ve parolanızın yapıştırılmasını beklemeniz gerekmektedir. Andorid kullanırken artık uygulamalarda herşey otomatik hale gelecek ve yeni bir akıllı telefonda kurulum yapmanız kolaylaşacak.
   Kullanılan bu açık protokole resmi olarak izin veren tek parola yöneticisi Dashlane şirketi. Fakat Open Yolo açık bir protokol olduğundan diğer parola yöneticileri de ileri ki yıllarda bu özelliği kullanabilecek. Open Yolo şu an çalışmalarını sadece Android ile gerçekleştiriyor. Fakat yaptıkları açıklamada İOS için de çalışmalar başlatıldığını belirtmiş oldular.
   Böylece artık karışık harf ve sayılardan oluşan parolaları veya parmak izi tarayıcısını kullanmak zorunda kalmayacağız. Open Yolo parola hatırlamak işini bizler için üstleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.