Age of Empires 4 Duyuruldu

   Yıllar sonra yeni Age of Empires duyurusu geldi. Strateji tutkunları Age of Empires 4 çıkış tarihi hakkında heyecanlı!

   Age of Empires 4 Duyuruldu

   Son Age of Empires oyunu, yeniden düzenlenmiş sürümleri saymazsak neredeyse 12 yıl önce çıkmıştı. Artık oyuncular seriden ümidi keserken, Microsoft herkesi şaşırtarak Age of Empires 4’ü resmen duyurdu. Yeni oyun, Company of Heroes serisi ve farklı RTS oyunlarıyla tanınan Relic Entertainment tarafından hazırlanıyor.

   Age of Empires IV nasıl olacak?

   Yeni Age of Empires’la ilgili en şaşırtıcı bilgi, oyunun sadece Windows 10 platformuna özel olarak hazırlanıyor oluşu. Yani konsollarda veya Macintosh gibi işletim sistemlerinde olmayacak, hatta eski Windows sürümlerinde dahi oynanamayacak.

   Diğer yandan, duyuru fragmanı da yayınlandı ve burada gördüğümüz konsept çalışmaları gösteriyor ki, muhtemelen Age of Empires IV tek bir çağı konu almayacak. Bunun yerine oyunda farklı ordular, farklı senaryolar bulunacak. Şimdiye kadar gördüklerimiz; Amerikan yerlileri, İngiliz askerleri, Roma lejyonerleri ve Japon samurayları oldu. Tabii ki yine de bunların tamamının olup olmayacağını şimdilik net bilmiyoruz.

   Yapımcı neden değişti?

   Serinin oyunları normalde Ensemble Studios tarafından yapılsa da Microsoft bu stüdyoyu 2009 yılında kapatma kararı almıştı. Yeni yapımcı Relic Entertainment, kendi web sitesi üzerinden bir açıklama yayınlarken, böyle bir ‘efsanenin parçası’ olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Relic Entertainment, daha önce sadece SEGA ile beraber çalışıyordu.

   Age of Empires 4 çıkış tarihi henüz belli olmasa da ilerleyen dönemlerde açıklanacağını ve çok fazla beklemeyeceğimizi ümit ediyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.