Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir!

   BTK’de internet hızına limit getiren adil kullanım kotasını kaldırmak için görüşmeler yapılıyor.

   Adil Kullanım Kotası Kaldırılabilir!

   İnternet kullanımında hızın bir süre sonra düşmesine sebep olan “adil kullanım kotası” internet kullanıcıları tarafından büyük tepkilerle sonuçlanınca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yeni bir hareket başlattı.
   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan yeni düzenleme ile internet hızı alt sınırının 2 Mbps yükseltilip 5 Mbps’ye ulaşacağı söz konusu. Bu yenilik doğrultusunda adil kullanım kotası da yükselmiş oldu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı olan Ömer Fatih Sayan internet kullanıcılarının isteklerini göz önünde bulunduracaklarını, internet hızında artış yapılacağını ve adil kullanım kotasının istenen boyutta arttırılacağını belirtti.

   Operatörler tarafından sıcak karşılanmadı!

   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı olan Ömer Fatih Sayan, internet kullanıcılarının isteklerini göz önünde bulunduracaklarını ancak adil kullanım kotasının tamamen kaldırılmasının en azından şimdilik zor olduğunu söyledi.
   Ömer Fatih Sayan GSM operatörlerinin adil kullanım kotasının yükseltilmesine sıcak bakmadıklarını söyleyerek, bu yeniliğin yeni bir yatırım anlamına geldiği için bazı sorunların olası olduğunu belirtti.

   Opepaket sınırsız ama internet yavaşratörler tarafından sıcak karşılanmadı!

   Adil kullanım kotası olduğu için internet paketi ‘sınırsız’ olan kişiler bir süre sonra internetleri yavaşladığı için şikayetçi oluyorlar. Ancak yeni düzenlemede kota dolduğu zaman internet kullanım hızı 3’e değil 5 Mbps’ye düşürülecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.