95 Milyon Kullanıcı Hattını Diğer GSM’lere Taşıdı

   Son yıllarda telefon kullanıcılarına hatlarını taşıyabilme izni çıkmasının ardından GSM şirketleri kampanyalar ile müşteri çekmeye çalışıyordu.

   95 Milyon Kullanıcı Hattını Diğer GSM’lere Taşıdı

   GSM şirketlerinin son yıllardaki rekabeti olumlu yönde sonuçlar veriyor. Kullanıcılara hatlarını taşıyabilme özelliği sunulduktan sonra operatörler arasında müşteri çekme kampanyaları başladı. Yapılan bir araştırmaya göre ise bu kampanyaların olumlu yönde sonuç verirken, talebin de yoğun olduğu açıklandı. İstatistiklere göre 95 milyon 79 bin 760 abonenin hatlarını taşıdığı belirtildi. Ülkemiz nüfusunun 77 milyon olduğu ve herkesin telefon kullanmadığı düşünüldüğünde bu sayının oldukça yüksek bir rakam olduğu gözlenmekte. 2009 yılında uygulamaya konulan hat taşıma özelliği 2016 yılı itibari ile bu rakama ulaştı. BTK tarafından yayınlanan istatistiklerin henüz birkaç günlük olduğunu belirtelim.

   Numara taşıma müşterilere yaradı

   Numara taşıma işlemi en çok müşterilere yaradı. Çünkü daha öncelerinde operatörler kullanıcılarına yüksek bütçeli paketler sunuyorlardı. Fakat hat taşıma özelliği çıkınca tüm firmalar müşterileri kendilerine çekebilmek için fiyat düşürüp daha cazip tekliflerle gelmek zorundaydı ve öyle de oldu. Öncesinde sadece konuşma paketlerine bir sürü para verirken şu an ise herşey dahil paketler 20 TL’nin dahi altına düştü. Rekabet her zaman olduğu gibi yine vazifesini yaparak bu piyasayı da müşteriler için olumlu yönde etkiledi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.