64GB Nintendo Switch Kartuşları 2019’a Ertelendi

   Beklenen 64GB Nintendo Switch kartuşları için 2019 yılına erteleme kararı geldi.

   64GB Nintendo Switch Kartuşları 2019’a Ertelendi

   Daha büyük Nintendo Switch oyun kartuşları hem veri sınırının büyümesi hem de hafıza kartlarına daha az yük binmesi anlamına geliyordu. Fakat alınan yeni kararla 64 GB kartuşlar 2019 yılına ertelendi. Bu ürünlerin normalde önümüzdeki yılın ikinci yarısında çıkması bekleniyordu.

   Oyunların da ertelenmesine sebep oldu

   Konuya yakın kaynaklar The Wall Street Journal’a konuşurken, firmanın teknik sorunlar nedeniyle birkaç ay daha beklemesi gerektiği bilgisine yer verildi. Dolayısıyla bu erteleme biraz da zorunlu bir karar oldu diyebiliriz.

   Wall Street Journal aynı zamanda geliştiricilerin de belli oyunlar için 64GB kartuşları beklemek zorunda olduğunu dile getirdi. Çünkü Switch için hazırlanan kimi oyunlar bu yeni kartuşlara güvenilerek hazırlanıyordu.

   Şu anda Nintendo Switch kartuşları maksimum 32GB boyutta. Aynı zamanda 32GB da dahili hafıza sunuyor ve ekstra kartlarla bu genişletilebiliyor. Doom ve Zelda: Breath of the Wild gibi büyük oyunlar ise yüksek indirme oranlarıyla kartuşların çabuk dolmasına sebep oluyorlar. Yeni 64GB kapasite ise bu baskıyı ortadan kaldıracak ve muhtemelen Nintendo Switch’e daha büyük ölçekli oyunların gelmesine yol açacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.