5G Destekli İlk iPhone Ne Zaman Çıkacak?

   İddiaya göre Apple, 5G için gerekli donanım parçalarını tedarik ederken sıkıntı çekmek istemediği için 2020 yılından önce 5G destekli iPhone göremeyeceğiz!

   5G Destekli İlk iPhone Ne Zaman Çıkacak?

   Akıllı telefon sektörünün en önemli üreticileri arasında yer alan Apple, henüz 5G teknolojisini destekleyen bir model üretmedi. Ortaya çıkan yeni bilgiler, şirketin bir süre daha 5G destekli bir iPhone tasarlamayacağını gösteriyor. Zira paylaşılan detaylara göre 5G özelliğine sahip ilk iPhone modelini 2020 yılından önce göremeyeceğiz.

   Mobil teknoloji konusunda öncü bir şirket konumunda yer alan Apple, geçtiğimiz yıl FaceID yeniliğini ortaya koydu. Ayrıca çentikli tasarıma geçiş yapan dev firma, sektörün bu akımı takip etmesini sağladı. Bu tarz yeniliklere imza atmasına rağmen Apple’ın 5G için 2020 yılını bekleyecek olması ise takipçilerini üzebilir.

   5G teknolojisine geçmek için daha zaman var

   İddiaya göre Apple, 5G teknolojisi için acele etmek istemiyor. 5G teknolojisinin henüz herhangi bir ülkede tam olarak standart hale geldiği söylenemez. Yaygınlık anlamında 5G’nin daha çok yolu var. Hal böyle olunca Apple’ın temkinli hareket etmesi ve bu teknolojinin yaygınlaşmasını beklemesi elbette normal karşılanabilir. 5G özelliğine sahip bir telefonu satın almak için ödenen fiyat karşılığında bu teknolojiyi kullanamamak, elbette olumsuz karşılanacaktır.

   Apple’ın Qualcomm ile davalık olduğu da bilinen bir gerçek. İletişim aygıtları söz konusu olduğunda büyük bir üretici olduğunu gösteren Qualcomm, donanım tedariki için önemli bir firma sayılabilir. İkilinin davalık olması ise elbette olumsuz sonuçlar doğuruyor. İddiaya göre Apple, 5G için gerekli donanım parçalarını tedarik ederken sıkıntı çekmek istemiyor.

   Kullanıcıların tepkisi merak ediliyor

   2019 yılında satışa sunulacak olan iPhone modellerinde 5G teknolojisinin bulunmaması, eleştiri oklarının hedefi olabilir. Zira rakip cihazlara oranla daha yüksek fiyattan satışa sunulan iPhone modelleri, kullanıcıların buna göre beklenti içerisine girmelerine yol açıyor. 5G’nin teknik detaylar arasında yer almaması, eleştirilebilir duruyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.