5G Destekleyen HTC Telefonlar 2019 Bitmeden Çıkış Yapacak

   HTC, 5G cihazlar için çalışmalarını hızlandırdı ve 2019 yılının ikinci yarısında 5G destekli akıllı telefon modelini piyasaya sürecek.

   5G Destekleyen HTC Telefonlar 2019 Bitmeden Çıkış Yapacak

   Son yıllarda özellikle satışlar söz konusu olunca geri planda kalan HTC, yeni akıllı telefon modellerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket her ne kadar bu konuda daha az model çıkarıyor gibi gözükse de teknoloji konusunda önemli adımlar atacak. Hatta konuyla ilgili gün yüzüne çıkan bilgiler, HTC’nin 5G teknolojisine geçiş yapacağını söylüyor.

   5G desteğine sahip HTC telefonlar 2019’da gelecek

   Şu anda pek çok şirketin 5G desteğine sahip akıllı telefon modelleri geliştirdiğini biliyoruz. Huawei, Samsung ve Xiaomi gibi büyük üreticiler kolları sıvamış durumdalar.

   Bu kervana katılan HTC, 5G teknolojisi için 2019 yılında çalışmaları hızlandırmaya kararlı. Yani firmanın 2019’da satışa sunacağı amiral gemi modellerinde 5G desteğini görebileceğiz.

   Digitimes tarafından paylaşılan bilgilere göre HTC, 2019 yılının ikinci yarısında 5G destekli akıllı telefon modelini piyasaya sürecek. Bunun için hazırlıklarını yapmakta olan üretici, 2018 yılını es geçti. Bu kararın alınmasına etki eden faktörün ise 5G teknolojisinin henüz yaygınlaşmaması olarak görülüyor.

   5G için hazırlık son sürat devam ediyor

   4G’ye göre çok daha hızlı mobil bağlantı desteği sunacak olan 5G, dünyanın önde gelen operatör devlerini harekete geçirmiş durumda. Özellikle ABD gibi geniş pazarlarda 5G için hazırlıkların devam ettiği biliniyor.

   Çalışmalar sürse de henüz elle tutulur bir gelişme yaşandı demek yanlış olacaktır. Zira 5G denemeleri sürüyor.

   Şu anda 5G destekli bir akıllı telefon satın alsanız da ne yazık ki bu teknolojiden faydalanmanız mümkün gözükmüyor. Bunun için kullandığınız operatörün 5G teknolojisini destekliyor olması gerekiyor. Yani şu anda 5G özelliğine sahip bir akıllı telefon çıkarmak, şirketler için ek bir maliyet olarak gözüküyor.

   YORUMLAR