4.5 G’yi 40 Milyon Abone Kullanıyor

   Ekşi, 1 Nisan 2016’da başlayan 4,5 G hizmeti için toplam abone sayısının 40 milyona ulaştığını, ancak telefonu ve SIM kartı uyumlu aktif 4,5 G abone sayısının 15 milyon olduğunu belirtti.

   4.5 G’yi 40 Milyon Abone Kullanıyor

   MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi̇, Türkiye’de 74 milyona yakın cep telefonu abonesi olduğunu söyleyerek, “Mobil iletişim hızını 3G’ye göre 10 kat artıran 4,5G teknolojisini, 40 milyon abone tercih ederken aktif kullanıcı sayısı 15 milyonda seyrediyor.” dedi.

   Ekşi, 1 Nisan 2016’da başlayan 4,5G hizmeti için toplam abone sayısının 40 milyona ulaştığını, ancak telefonu ve SIM kartı uyumlu aktif 4,5G abone sayısının 15 milyon olduğunu belirtti.

   Geçtiğimiz 3 yılda mobil abone sayısının nüfusa oranının artmayarak yüzde 94 civarında seyrettiğini belirten Ekşi, ” Mobil haberleşmenin aşırı önemli olduğunu gördüğümüz bu dönemde, yaşanan sıkıntıların sektörümüze negatif etkilerini azaltmak için MOBİSAD olarak tüm üyelerimizle devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

   Vergi arttı, satış düştü

   Yeni düzenlemeyle mobil telefonlardan alınan TRT bandrol ücretlerinin artırılmasının sektörde kötü bir etkiye neden olduğuna dikkati çeken Ekşi, “Son yıllarda cep telefon satışlarında beklenen adetlere ulaşılamazken, son birkaç ayda cep telefon satışları yüzde 20’ye yakın düştü. Bu nedenle, abone sayısı 40 milyonun üzerine çıkan 4,5G hizmetinde aktif kullanıcı sayısı 15 milyonda seyrediyor” dedi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.