20 Dakikada Şarjınız Dolacak

   Mobil işlemci konusunda önde gelen firmalardan biri olan MediaTek çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Qualcomm firmasıyla her konuda rekabete giren firma 20 dakikada %70 şarjınızın dolmasını sağlayan teknolojiyi piyasaya sürecek.

   20 Dakikada Şarjınız Dolacak

   Akıllı telefonlara işlemci üreten iki firma Qualcomm ve MediaTek firmaları rekabetlerini sürdürmeye devam ediyor. Yeni işlemcileri ile telefonları daha da hızlandırmak için yarışan iki firma şimdi de hemen hemen herkesin en büyük sorunu olan yetersiz şarj sorununa çözüm bulmak için çabalıyorlar. Qualcomm şirketi bir adım önde ilerlemeye devam ederken MediaTek firması da geri kalmamak için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce Quick Charge adıyla telefonları daha hızlı şarj edebilecek bir teknolojiyi kullanıcılarına duyuran Qualcomm firmasının ardından MediaTek firması da bu konuda çalışmaları olduğunu ve yakın bir zamanda teknolojisini duyuracağını bildirdi. İsim olarak ise Pump Express’i kullanacağı da gelen duyumlar arasında.

   MediaTek daha önce de son işlemcisi olan Helio P20’yi yakında piyasaya süreceğini duyurmuştu. Ardından da Pump Exress’i duyuran firma iki ürününü beraber sunmaya hazırlanıyor.

   5 dakikada 4 saat konuşun

   Hızlı şarjların batarya ömrüne zarar verdiği tartışmaları hala daha çözüm bulamamakta. Üretilen bu teknolojilerin ise bataryaları ne şekilde etkileyeceği bilinmemekte. Piyasaya çıkıp kullanıcılar tarafından test edildikten sonra olumlu veya olumsuz görüşler illa ki sizlerin de kulaklarına gelecektir. Diğer bir konu ise firma tarafından yapılan açıklama. MediaTek şirketinden iddialı bir açıklama geldi. Bu açıklamaya göre telefonunuzu 5 dakika şarjda bıraktığınız zaman 4 saat konuşabileceğiniz kadar şarj dolacağını duyurdular. Eğer açıklandığı gibi bu kadar kısa sürede 4 saatlik şarj dolarsa, Qualcomm’un Quick Charge cihazının önüne geçecek. Hatta bu alanda bir ilk olacağını ve rekor olacağını da söyleyelim.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.