15 Yaşında ve Yerli Uygulama Yaptı!

   Yaşıtları cafelerde Counter Strike oynarken, o Android uygulama yazdı. Başarısıyla övünebileceğimiz kardeşimiz bir Türk!

   15 Yaşında ve Yerli Uygulama Yaptı!

   2013 yılında İngiltere’de yaptığı telefon uygulamasını 30 Milyon Dolara Yahoo şirketine satan Nick D’Aloisio şu an tam 18 yaşında. Uygulamayı satın almasıyla birlikte kendi bünyesinde yüksek düzeyde iş imkânı veren Yahoo, 15 yaşındaki gencin reşit olmaması nedeniyle şirketin yöneticisi olarak annesine vekalet vermişti. Artık reşit olan ve yazılımlar konusunda daha da uzmanlaşan Nick, şirketinin resmi olarak başına geçmeye hazırlanıyor.

   Üstelik Türk

   Bu tür başarılar için de hiçbir engeli bulunmayan ülkemiz, ne yazık ki tembel bir kuşakla karşı karşıya. Meslek edinmeye oranla oyun oynama yaşının yüksek olduğu bu yıllarda, yaşıtlarına uymayan gururumuz, Yerli Android Uygulama yaptı. Henüz 15 yaşında olan Emre Harbutoğlu’nun geliştirdiği uygulama, hiçte azımsanacak bir yazılım gibi görünmüyor.

   Neler neler yapıyor

   Performans sağlayıcı uygulama olan AndroBooster Ram’inizi boşaltıyor. İşlemcinizi daima uyanık tutuyor. Arka Plan Uygulamalarını son hızda kullanmayı vb. tüm performans artırma işlemlerini sağlıyor. Aynı zamanda tamamı yerli olan bu uygulamanın ve aynı zamanda yapımcısı olan genç arkadaşımızın, Türk yazılım firmaları tarafından keşfedilmesini ve ülkemizde de İngiltere’de olduğu gibi güzel şeyler olmasını diliyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.